Kontakta oss

Varbergs Kusthotell
Besökadress: Nils Kreugers väg 5, 432 53 Varberg. 
Postadress: Box 152, 432 24 Varberg
Telefon +46 340 62 98 00
Fax +46 340 62 98 50
Email: varbergskusthotell@comwell.se

Bokning
Hotell och spa: +46 340-62 98 00 (telefontid bokning 08.00-18.00), bokning.varbergskusthotell@comwell.se
Restaurang, bordsreservation: +46 340 629806. Mån – fre 8-18, Lördag 9-16.30, Söndag 10-14

Konferens
Prisförfrågan, visning och bokning: +46 340-629802, konferens.varbergskusthotell@comwell.se.

Har du glömt något hos oss?
Mejla en beskrivning på vad och när till upphittat@comwell.se
Upphittade saker hämtas under kontorstid eller skickas mot postförskott.

 

Hitta hit

Hotellet ligger på adressen Nils Kreugers väg 5, 432 53 Varberg. Se nedan karta och där kan du välja att få en vägbeskrivning. 

Parkering
Vi har fri parkering i direkt anslutning till hotellet.

Res hit med tåg och buss
Tåg: Du tar dig enkelt till Varberg med SJ eller Öresundståg. Från tågstationen till oss är det ca 3 kilomenter. Vid fint väder är det en hälig promenadsträcka längs strandpromenaden och tar ca 40 minuter att gå.
Buss: Du kan också ta busslinje 60 Varberg Kurorten Apelviken från bussterminalen vid tågstationen. Bussresan tar ca 12 minuter, och bussen stannar precis utanför hotellet. Se aktuell tidtabell på www.hallandstrafiken.se
Taxi: Vill du boka taxi från tågstationen gör du det på Varbergs Taxi, tel: 0340-165 00. 

Behöver du hjälp att ordna transport?
Kontakta oss så kan vi hjälpa till att ordna transport och hämtning.

 





Övriga kontakter 

CEO: Terese Asplund, 0340-62 98 59, terese.asplund@comwell.se 
CFO: Linda Nilsson, 0340-62 97 28, linda.nilsson@comwell.se 
Sales Manager: Cecilia Axéll Ryttergaard, 0705-59 76 64, cecilia.axell@comwell.se
Spa Manager: Christina Hägerhäll, 0340-62 97 35, christina.hagerhall@comwell.se 
Marketing Manager: Emelie Winroth, 0702-25 76 47, emelie.winroth@comwell.se
Restaurant Manager: Johan Schullerqvist, 0340-62 98 06, johan.schullerqvist@comwell.se
Guest Relation Manager: Torhild Molvig, 0340-62 97 98, torhild.molvig@comwell.se 

Kurortskliniken 
Vid frågor och bokning av rehabilitering: 0340 62 98 00, bokning@kurortskliniken.se. Mer information får du på: www.kurortskliniken.se